חדרי אמבטיה – טיפים לעיצוב חדר הרחצה

עודכן: 14 במאי 2020


לפני מספר ימים, בזמן ביקור בבית של חברה טובה, היא הזמינה אותי בגאווה להציץ בחדר הרחצה שהיא עצבה בכוחות עצמה. ואכן היו לה הרבה סיבות קטנות להתגאות בעיצוב החדש וסיבה אחת גדולה, חברתי הצליחה באמצעות מספר שינויים קלים לפתור את הקונפליקט שקיים בכול חדר רחצה


חדרי אמבטיה

כיצד הופכים חדרי אמבטיה למקום שמצד אחד ניתן יהיה לקיים בו את הטקסים היומיומיים השגרתיים בנוחות מרבית ומהצד האחר, שהוא עדיין ירגיש הכי מפנק שאפשר וכמובן שתמיד יישאר, או לכול הפחות ייראה, מסודר.


אז אם גם אתם רוצים לשדרג את חדר הרחצה ולהעניק לו אווירה נעימה מרעננת ומרגיעה – וגם לשמור על הסדר – הפוסט הזה נכתב במיוחד בשבילכם:


השלבים ההתחלתיים בשדרוג חדר הרחצה


לפני שאתם מתחילים לעצב חדרי אמבטיה, לחשוב ולחפש רהיטים, אריחים, אנשי מקצוע וכדומה… עליכם להחליט בנוגע למספר סוגיות חשובות מאוד להצלחת השינוי:

1. כיצד תארגנו מחדש את הפונקציות בחלל הרחצה, הקטן לעיתים, כך שתוכלו לנצל את החלל באופן הטוב ביותר? 2. מהו הסגנון העצובי שהכי מתאים לכם ולחדר הרחצה שלכם? 3. אלו חומרים יתאימו לקיר האמבטיה גם מבחינת עמידות לחום וללחות וגם מבחינת נוחות וסגנון? 4. אלו אקססוריז יעזרו להשלמת האווירה, אך גם שלא יכבידו מדי?


לפעמים הגודל כן קובע


הגודל בחדר האמבטיה הוא דבר שכדאי להתייחס אליו בכובד ראש. גם אם ראיתם כיור ענק שאתם ממש, אבל ממש רוצים בו – אם אותו כיור יתפוס את כל החלל הפנוי, אז אפשר בהחלט ללכת על כיור קטן יותר. על הגודל של הכיור הצורה יכולה לפצות, היום יש כיורים מהממים בצורת מלבן צר, או כיורים שהם הרבה יותר עמוקים מרחבים, כך שבהחלט אפשרויות המשחק הן גדולות.


אסלות מרחפות ואריחים גדולים


גם אסלה מרחפת באוויר, כשהניאגרה והצנרת מתחבאות מאחורי הקיר, יכולה לחסוך לכם המון מקום בחדר הרחצה. טריק עיצובי נוסף שיכול להגדיל, למראית העין, את חלל האמבטיה הוא בחירה באריחי רצפה גדולים בצבעים בהירים – אריחים אלו נותנים מראה של חלל גדול.

חדרי אמבטיה

ומה בנוגע לחלונות?


לחלונות חדר האמבטיה יש השפעה מאוד גדולה על המראה שלו. חלונות יכולים להשפיע על האסתטיקה של חדר האמבטיה ואף להעניק לו מראה דרמתי. חלונות אלכסוניים, חלונות גדולים או חלונות מודרניים – שימו לב לעוצמת התאורה הטבעית שהם יכולים להכניס פנימה. ואם מחוסר ברירה נתקעתם דווקא עם חלון אחד קטן, אל תשכחו לפצות על כך עם תאורה מתאימה.  


חדרי אמבטיה

אלוהיי השינויים הקטנים


לפני שאתם מתחילים לפרק את הקרמיקות, או לשבור קירות, קחו בחשבון שלפעמים החלפת מראה, או שידה באמבטיה, יכולה ליצור שינוי משמעותי בחדר הרחצה שלכם. שידה כפרית לדוגמה שעליה תניחו סלסילות קש אלגנטיות למגבות, מראה אובלית עם מסגרת מוזהבת… כול האקססוריז הללו יכולים לשנות לחלוטין את מראה חדר האמבטיה ואף להוסיף לו את אווירת הפינוק שכולם מייחלים אליה בסוף של עוד יום עבודה.


חדרי רחצה

  התמונות מתוך www.shelterness.com


16 צפיות0 תגובות