אדריכלים בתל אביב

עודכן: 14 במאי 2020


אין ספק שאדריכלים בתל אביב עוברים דרך חתחתים לא פשוטה, במטרה להשיג את המטרה הסופית – להיות אדריכל, אבל לא סתם אדריכל אלא אדריכל מצליח שיכול לבחור רק את הפרויקטים שהוא אוהב לתכנן.אדריכלים בתל אביב

רבים מהאדריכלים בתל אביב שנמצאים בתחילת דרכם העצמאית מתלבטים בנוגע למיקום המשרד שלהם, והאם בסופו של דבר כדאי להם להתעקש, להתאמץ ולשכור משרד בלב לבם של העניינים – בבועה התל-אביבית…כמובן שגם בסוגיה הזו יש סיבות בעד וסיבות נגד.


וההחלטה בסופו של דבר תהייה החלטה אישית שמושפעת מהמון גורמים מלבד כמות הלקוחות שיגיעו למשרד, אך אין ספק שמדובר בהחלטה חשובה מאוד לנוכח מסלול הלימודים המייגע וההכשרה הארוכה שאותם אדריכלים צריכים לעבור, עד שהם יכולים לצאת לדרך עצמאית.


נתיב הקריירה של האדריכל


אפשר לומר שנתיב הקריירה של האדריכל הוא נתיב מאוד צפוי – לאחר 5 שנות לימוד,יש עוד התמחות של 3 שנים במשרד אדריכלים מורשה בתל אביב. לאחר מכן רבים מהאדריכלים מעדיפים להמשיך להיות שכירים כדי לצבור עוד ניסיון בתחום…לאחר תקופה ארוכה זו רבים מהאדריכלים בוחרים לפתוח משרד עצמאי – ובדיוק כאן נכנסת השאלה האם למיקום יש השפעה על הצלחת האדריכל.


למה כן בתל אביב?


ובכן כנראה שאין מה לעשות, תל אביב היא הלב הפועם של האדריכלות ועיצוב הפנים. זו עיר שלא מפסיקה להפתיע בסגנונות עיצוב חדשים. הרבה פעמים העיר תל-אביב נחשבת למפיצת הבשורה גם בתחום של האדריכלות. בנוסף לכך, תל אביב נתפסת כמקום שמכיל שפע של אנשי מקצוע שלא פעם הצליחו להיות מובילי דעה גם בתחום האדריכלות. בשנים האחרונות תל אביב זוכה לעדנה בכול מה שקשור לתחום האדריכלות –מגדלי יוקרה נבנים חדשות לבקרים ובתים ישנים עוברים שיפוצים – כך שבהחלט מדובר בקרקע פורייה מאוד להצלחתו של האדריכל.


למה לא בתל אביב?


טוב זה דיי מובן מאליו, לא רק שהשכרת משרדים תעלה לכם כסף רב, מדובר במקום תחרותי מאוד,שבו עשרות אדריכלים ומעצבי פנים נאבקים כדי להשיג פרויקטים… ההשתלבות בתוך התחרות הזו, תצריך מכם זמן רב וכמובן שגם כסף עד שתוכלו לבסס את המוניטין שלכם. חשוב כמובן גם למצוא נישה ייחודית שתתאים לאופי של תל-אביב כמו לדוגמה התמחות בשיפוץ של דירות ישנות, בנייה ירוקה, שימור מבנים וכדומה…


והמסקנה שלי:


ובכן אני חסידה גדולה של חשיבה חיובית, תעוזה ושיווק חכם – אני מאמינה שלא משנה היכן תחליטו למקם את המשרד שלכם –אם תקפידו להיות אופטימיים, לבצע את העבודה שלכם על הצד הטוב ביותר ולא תשכחו לשווק את עצמכם בחכמה ויעילות – אתם תוכלו להצליח ובגדול… ואל תשכחו להיות תמיד כישרוניים ויצירתיים בטירוף!


11 צפיות0 תגובות